A szentmise főcelebránsa idén is Gyetván Gábor, a Budapesti Katolikus Intézményfenntartó Központ (EKIF) főigazgatója volt. Gyetván Gábor szerint a szülők nem pusztán azért választják a katolikus intézményeket, hogy gyermekük jó oktatásban részesüljön, hanem azért is, mert azt remélik, emberileg gazdagabbá, értékesebbé válik.
A pedagógus feladata ezért nem csupán az ismeretek átadása, hanem a jellem formálása is.
A szentmise végén átadták a Szent Gellért-díjakat és a Knauz Nándor-díjakat azoknak a pedagógusoknak és munkatársaknak, akik kiemelkedő szolgálatukkal járultak hozzá a főegyházmegye oktatási küldetésének megvalósításához.
A videóanyagok nem képezik a Magyar Kurír tulajdonát, így annak átadását nem tudjuk biztosítani.





























