A film apropóját a Szepesi Egyházmegye alapításának 250. évfordulója, valamint a magyar és a szlovák püspöki konferencia húsz évvel ezelőtti esztergomi kiengesztelődési nyilatkozata adja.
A riportfilmben megszólal Kuzmányi István, Molnár Tamás pozsonyi lelkész, Török Csaba, az Esztergomi Bazilika plébánosa, egyetemi tanár valamint archív felvételen a 2024-ben elhunyt Käfer István Széchenyi-díjas irodalomtörténész.
A videóanyagok nem képezik a Magyar Kurír tulajdonát, így annak átadását nem tudjuk biztosítani.





























